Десет пътници загинаха и над сто са ранени в московското метро, където дерайлира един вагон, съобщи kp.ru.
Аварията станала на станция „Славянский бульвар”. Спасители евакуират пасажерите от влака. На място са изпратени лекарски екипи и хидравлична техника, с която при нужда да се вадят пострадалите от мотрисата.
Причината за аварията е рязко спиране, информира пресцентърът на московското управление на Министерството на извънредните ситуации. Максим Ликсутов, заместник-кмет на Москва, призова съгражданите си днес да използват друг вид транспорт.
Още от Топ Фактор
Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“
Добре радев да си спомни за поговорката, според която който седи на два стола, винаги пада от тях. И колкото по-усукани са лъжите му, толкова по-болезнено е това падане
Архимандрит Никанор: В умовете и сърцата на много българи Русия е идол, който е изместил Бог, уповават се на Кремъл и Путин да им решат проблемите
Руската православна църква и нейните структури по света ще носят завинаги тежестта на своето възраждане под покровителството на Сталин
Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му
РР е друг тип, той има матрица в главата си – инсталирана, пирографирана. Матрицата на промития просъветски манталитет, според която любовта към СССР, към Русия е с безусловен приоритет над обичта към България