16 Март, 2026

Новият сръбски премиер се уредил с вила за милион дни преди да поеме властта

Новият сръбски премиер се уредил с вила за милион дни преди да поеме властта

Джуро Мацут, снимка: скрийншот

Оказва се, че Мацут не е новак в пазара на недвижими имоти - той притежава четири апартамента – два във Вождовац, един в Савски Венец и един в Нови Белград – с обща площ от 378 кв. метра, както и гараж от 16 кв. метра във Вождовац

Само десет дни след като президентът Александър Вучич обяви, че Джуро Мацут ще оглави сръбското правителство, бъдещият премиер е закупил луксозна вила в центъра на Белград. Това разкри разследване на сръбския портал „Крик“.

На 14 април, ден преди официалното му избиране за министър-председател, професорът по ендокринология и преподавател в Медицинския факултет Мацут и съпругата му са придобили имот с площ от 193 кв. метра, разположен в престижната община Звездара. Сградата е с обща застроена площ от 508 кв. метра, а пазарната ѝ стойност се оценява на между 1 и 1,2 милиона евро.

Имотът е закупен от Томислав Богетич – бивш директор на „Агенция пътища в Белград“ и бивш политик от Демократическата партия на Сърбия.

Оказва се, че Мацут не е новак в пазара на недвижими имоти, пише БГНЕС. Той вече притежава четири апартамента – два във Вождовац, един в Савски Венец и един в Нови Белград – с обща площ от 378 кв. метра. Освен това има и гараж от 16 кв. метра във Вождовац.

Сделката породи въпроси за произхода на средствата и финансовата прозрачност на новия сръбски премиер, който до скоро беше непознат за широката общественост.

Сподели:

Коментари (0)

Полски изтребители подгониха руски разузнавателен самолет

Полски изтребители подгониха руски разузнавателен самолет

"Въоръжените сили на Република Полша остават в постоянна готовност да реагират на всякакви заплахи за нашето въздушно пространство“, се казва в съобщението

Цените на петрола се понижиха заради  надеждите, че ще отпушат Ормузкия проток

Цените на петрола се понижиха заради надеждите, че ще отпушат Ормузкия проток

Платформата за наблюдение на корабния трафик Marine Traffic съобщи, че пакистански петролен танкер е преминал през протока с включена автоматична система за идентификация

САЩ поръчаха украински дронове F10, въпреки твърденията на Тръмп, че не иска помощ от Зеленски

САЩ поръчаха украински дронове F10, въпреки твърденията на Тръмп, че не иска помощ от Зеленски

Пентагонът сключи договор с украинската компания F-Drones