12 Август, 2026

Новият президент на Чехия: Украйна заслужава членство в НАТО

Новият президент на Чехия: Украйна заслужава членство в НАТО
Петер Павел

"Украинската армия ще бъде най-опитната в Европа"

Избраният за президент на Чехия генерал от НАТО Петер Павел заяви, че Украйна заслужава да получи членство в НАТО веднага след края на войната, предаде Униан.

В първото си интервю след избирането, дадено пред журналисти от BBC, той посочи, че Украйна е "морално и практически готова" да се присъедини към Алианса след края на войната, а нейната армия ще бъде най-опитната в Европа.

"Украинската армия ще бъде най-опитната армия в Европа. Украйна заслужава за бъде част от общността на демократичните страни." – отбеляза Павел.

Той подчерта, че е в ръцете на Русия да сложи край на войната.

"Нужно е само едно решение на президента Путин да изтегли силите си от Украйна и войната ще приключи", каза Павел.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

„Всичко се потвърждава от вътрешни руски документи – те я подготвят за есента, точно след имитацията на парламентарните избори“, подчерта той

Тагарев: Правителството крие информация за дрона!  Радев  харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

Тагарев: Правителството крие информация за дрона! Радев харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

"Може да е дрон, който е овладян от руски структури, предаден на групи, които са го изстреляли с идеята да тестват системата ни за сигурност, реакцията ни, включително и психологическата реакция", коментира още той.

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Гилман беше един от най-малко осем американски граждани, които все още се намират в руски арест след серията широко отразени размени на затворници между Москва и Вашингтон

Коментари (0)