22 Февруари, 2026

НС ратифицира договора за членство на България в Международната асоциация за развитие

НС ратифицира договора за членство на България в Международната асоциация за развитие

Парламентът ратифицира договора за членство на България в Международната асоциация за развитие, която работи за икономическия напредък в слабо развитите държави чрез предоставяне на заеми и безвъзмездни помощи, съобщи БНР.

Международната асоциация за развитие е единствената организация от  групата на Световната банка, в която до този момент България не членуваше. Тя допълва дейността на Международната банка за възстановяване и развитие. Също така подпомага най-бедните страни чрез предоставяне на заеми, безвъзмездни помощи и съдейства за облекчаване на дългове по линия на различни инициативи.

Заявлението за членство в организацията беше представено от финансовото ведомство през октомври миналата година.

В редовния парламентарен контрол на въпрос отговарят вицепремиерите – Марияна Николова и Екатерина Захариева и още трима министри – на здравеопазването, на околната среда и на регионалното развитие.

Вицепремиерът Марияна Николова ще информира за правителствената политика в борбата с високата детска смъртност. А вицепремиерът и външен министър – Екатерина Захариева ще отговаря на различни въпроси, свързани със статута и правата на българите във Великобритания.
Сподели:

Коментари (0)

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

Депутати от партия се срещнаха с бизнеса, пред който заявиха, че на тези избори България има шанс за истинско европейско развитие

Огнян Минчев: Европа трябва да върви по своя път на стратегическа еманципация

Огнян Минчев: Европа трябва да върви по своя път на стратегическа еманципация

"Ако не е единна стратегическа общност, тогава ще стане жертва на хегемонни позиции, които ще идват не само от другата страна на Атлантическия океан, но също от Москва и Пекин", udpld jfx

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Според нея президентът търси бъдещи партньори за периода след изборите, тъй като няма да разполага с достатъчно парламентарна тежест, за да бъде първа политическа сила