27 Май, 2026

НСО е осигурила охрана на петима високопоставени политици заради заплахи от руски служби

НСО е осигурила охрана на петима високопоставени политици заради заплахи от руски служби
снимка: БГНЕС

НСО е осигурила охрана на петима високопоставени български политици, научи БНР от свои източници. Причината са заплахи, отправени към тях, идващи от чужди служби. Според източниците на БНР заплахите са от руски служби и от такива, които са свързани с Москва. Сигналът е получен миналата седмица. Тогава Междуведомствената комисия, в състава на която влизат началникът на НСО, председателят на ДАНС и главният секретар на МВР, е взела решение да им назначи охрана.

Съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ Кирил Петков потвърди, че има охрана, но не даде повече информация. Другият съпредседател на групата – лидерът на ДСБ Атанас Атанасов, отказа коментар. От "Да, България" съобщиха, че лидерът на партията Христо Иванов, който е сред лицата, към които е отправена заплаха, засега не ползва охрана. От НСО също отказаха коментар по темата с аргумента, че това е класифицирана информация.
Сподели:
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

 Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Коментари (0)