Тя е била принудително отведена в районното управление за удостоверяване на самоличността ѝ
Във връзка с информацията за задържане на гражданка след посещението на министър-председателя Румен Радев в Струмяни, премиерът разпореди проверка по случая в МВР и НСО.
Това съобщават от правителствената пресслужба. Пропускат да кажат, че гражданката е журналистка.
Те срамежливо обещават, че ще бъдат изяснени всички обстоятелства, включително дали е имало превишаване на правомощия от страна на някоя от двете институции.
Инцидентът не се е случил в присъствието на министър-председателя, твърдят от пресслужбата.
По-рано днес, по време на посещението на Радев и министри от кабинета в пострадалото от наводненията заради обилните валежи село Струмяни, местният активист и журналист Гергана Петрова бе арестувана, а кадри от задържането ѝ обиколиха социалните мрежи.
От МВР по-късно заявиха, че органите на реда са потърсени за съдействие от служители на НСО. По тяхна информация жена се е опитала да влезе в специално обособената за журналисти зона. Неколкократно е била помолена да представи документ за самоличност и журналистическа карта.
След като не го е направила, служителите на НСО са се обърнали към органите на МВР за съдействие и гарантиране на безопасността.
Тя е била принудително отведена в районното управление за удостоверяване на самоличността ѝ. Съставен ѝ е предупредителен протокол за нарушаване на обществения ред, както и акт по Закона за българските лични документи, тъй като не е носила такива в себе си. След това е освободена.
Още от България
ВМС транспортираха дрон и останки от безпилотни апарати, открити по Черноморието
"Специализиран екип от Военноморска база – Варна беше активиран по сигнал за намерено безпилотно летателно средство тип дрон на 1 км северно от фар Шабла"
МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност
Издаването на паспорти с петгодишна валидност продължава без прекъсване и по установения ред
12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор
След като са разбили решетките мъжете са се покатерили на гаражна сграда в двора и са успели да преодолеят високата ограда