23 Август, 2026

НСО приключи проверката на случая с Христо Иванов в "Росенец", ще има наказания за охраната на Доган

НСО приключи проверката на случая с Христо Иванов в "Росенец", ще има наказания за охраната на Доган

Националаната служба за охрана (НСО) е приключила проверката по случая с нейни служители на плажа пред имението на Ахмед Доган в парк „Росенец“ при опита за акостиране на Христо Иванов и негови съратници. Гардовете, които първоначално бяха пазени за това дали са служители на НСО, ще бъдат наказани, но дисциплинарните мерки ще бъдат съобщени в началото на другата седмица, каза пред Клуб Z говорителят на службата Веселин Нинов.

Преди близо месец активисти на „Демократична България“, водени от Христо Иванов, направиха опит да плажуват на „Росенец“, но бяха спрени от въоръжени гардове и изтласкани към водата.

Последва масова акция, при която граждани посетиха обществения парк, а симпатизанти на ДПС организираха жива охрана на почетния председател на партията Ахмед Доган. Оказа се, че в деня на гражданския десант НСО е поискала различни институции - МВР, Военноморските сили, "Морска администрация" и др., да се забрани достъп по море, а и по суша до парк "Росенец", където се намира летният сарай на Ахмед Доган.

Това първо бе съобщено от премиера Борисов, а след това президентът Румен Радев поиска заповедта да бъде отменена и настоя за оставката на шефа на НСО. 

Скандалът с държавната охрана на Доган, а и на депутата от ДПС Делян Пеевски, доведе до оставката на началника на службата ген. Красимир Станчев. А в деня, в който премиерът Бойко Борисов обяви, че ще поиска от междуведомствената комисия да свали гардовете им, двамата обявиха, че доброволно се отказват от услугите на НСО. 
Сподели:
Обърканият Киприан разреши водосвет за Украйна в Шипченския манастир

Обърканият Киприан разреши водосвет за Украйна в Шипченския манастир

Искането за провеждането на водосвета е било внесено от името на общобългарския комитет „Ген. Иван Вълков“ и Съюза на репресираните „Памет“ от Казанлък

Огнян Минчев с остър анализ на първите 100 дни на Радев: България поема в опасна посока

Огнян Минчев с остър анализ на първите 100 дни на Радев: България поема в опасна посока

Политологът предупреждава, че завоят във външната политика – от отношенията с ЕС до стратегическите решения на Балканите – може да има тежки последици за националната сигурност на страната

Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган

Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган

Той призовава президента да не се крие зад политически интриги, а да спазва закона и да свика Консултативния съвет за национална сигурност

Коментари (0)