Това разказват очевидци на меха конфуза пред Медиапул
"Забавната ситуация", разказана от финансовия министър Владислав Горанов, при която данъчни се оказали на нудистки круиз навътре в Черно море, всъщност е била още по-неудобна за бирниците. Разходката с лодка на данъчните не била сбирка на нудисти, а организирано гей парти.
Шокиращата новина публикува сайтът Медиапул.бг, която е отправила запитване към НАП с конкретни въпроси: "За какъв круиз става дума?", "Колко е струвала акцията на данъкоплатците?", "Какви нарушения са установени?", "Наложени ли са санкции?". Но така е не получили официален отговор. Словоохотливи присмехулници от приходната агенция обаче обяснили някои детайли около мега конфуза.
Агентите на НАП платили по 50 лева, за да ги пуснат на борда на въпросния круиз, на който по обясними причини никой нямало как да скрие касов апарат в джоба. Чак след като се оказали насред морето, данъчните от непосредствена близост усетили, че не само че круизът е нудистки, но на него са само хетеросексуални.
Нататък историята мълчи, но е ясно, че служебният дълг на агентите под прикритие на НАП им е повелявал да останат под прикритие, за да установят евентуалните щети за хазната.
Още от Улицата
Потомци на стари македонски родове: Рожби на комунистическите служби от двете страни на Осогово подклаждат вражда между българи и македонци
Искрено вярваме, че помирението е възможно „со кротце и со благо“, без крясъци и скандали от антиевропейски организации у нас и в РС Македония, се казва в отворено писмо, разпространено до медиите
София става сцена на първия климатичен фестивал „ЖЕГА ФЕСТ“ 2026
Организаторите събират на едно място граждани, учени, артисти и международни експерти с богата тридневна програма, посветена на бъдещето на столицата
Признание за Алма Матер: Влезе в престижна класацията на най-добрите университети в света
Подреждането е на консултантската организация Center for World University Rankings (CWUR), публикуваща най-големите академични класации на световните университети