19 Март, 2026

Нудисти скочиха срещу концесионера на „Делфин“, искат си плажа

Нудисти скочиха срещу концесионера на „Делфин“, искат си плажа

Служебният министър Стела Балтова подписала договора за плажа

Нов конфликт тлее между Министерство на туризма и български летовници, които предпочитат да прекарват своята лятна ваканция на плаж „Делфин“, показа репортаж на Би Ти Ви. Днес те излизат на протест, с исканията договорът с концесионера да бъде прекратен и върнат еко статута на това девствено място на българското Черноморие. Аргументите им са, че с отдаването на плажа под наем са били въведени  редица ограничения и забрани на почиващите, с което на практика се нарушават техните права като данъкоплатци в тази държава. 

Известна яснота около плаж „Делфин“ се опита да внесе министърът на  туризма Николина Ангелкова.  

Търгът за плаж „Делфине“ е стартирал март месец от служебния министър Стела Балтова от кабинета на Огнян Герджиков. Приключил е в началото на май, не са установени нарушени при отдаването му под наем. Самият договор е подписан в началото на май. Освен това не е имало жалби, нито сигнали срещу този договор и отдаването на плажа под наем. Затова не е имало как да се установи, че е имало напрежение между наемателя и плажуващите нудисти там. 

Ангелкова обясни, че в българското законодателство няма казус, който да каже кой плажа е нудиски и кой не. Сега предстои класифицирането на плажовете в четири групи, като в четвъртата група са вписани трите плажа за природосъобразен туризъм. Като плаж с по-особен статут може да бъде вписан и плаж „Делфин“.

Министър Ангелкова увери, че ще бъде направена проверка на този плаж и при констатирани нередности и нарушения, договорът с концесионера ще бъде прекратен.  

Сподели:

Коментари (0)

Божан Божанов: Увеличен ли е двойно билетът за риболов?

Божан Божанов: Увеличен ли е двойно билетът за риболов?

От Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури посочиха, че при промяна в цените винаги се прави обществено обсъждане, имало е дискусия с рибарски организации

"Луфтханза" приземява самолетите в четвъртък и петък - пилотите излизат на протест

"Луфтханза" приземява самолетите в четвъртък и петък - пилотите излизат на протест

За основната компания „Луфтханза“ това е вторият кръг от стачни действия в рамките на текущия колективен трудов спор, които без съмнение ще създадат огромни неудобства на пътниците

Още 356 граждани се завърнаха у дома по Механизма за гражданска защита на ЕС

Още 356 граждани се завърнаха у дома по Механизма за гражданска защита на ЕС

През следващите дни са планирани още полети, тъй като общо 23 държави са поискали помощ от ЕС, сред тях са Белгия, България, Чехия, Естония, Ирландия, Франция, Италия, Кипър, Латвия, Литва, Люксембург, Малта, Нидерландия и Австрия