На 4-5 декември зъседава Съветът по правосъдие и вътрешни работи
Няма да има гласуване за членството на Румъния и България в Шенгенското пространство в Съвета по правосъдие и вътрешни работи (ПВР) на 4-5 декември, съобщиха румънските медии.
Присъединяването на двете държави към Шенгенското пространство е включено в дневния ред на дискусиите, но гласуване няма да има, като се има предвид, че Нидерландия, където току-що се проведоха избори, не е дала съгласието си за присъединяването на България, която е в пакет с Румъния.
Според същите източници властите в Букурещ ще се опитат да свикат извънреден Съвет по правосъдие и вътрешни работи след средата на декември, на който ще бъде обсъдено присъединяването на две стъпки, с влизане на въздушните граници, от март 2024 г. /БГНЕС
Още от Свят
Заради поразените рафинерии Русия удължи забраната за износ на бензин и дизел до 31 януари 2027 г.
Русия първоначално въведе забраната за дизелово гориво от 8 до 31 юли като част от по-широк пакет от мерки за подкрепа на вътрешния пазар на горива
The Times: Ето как Зеленски и Тръмп намериха общ език
Лидерите обсъдиха лиценз за производство на прехващачи за Patriot, а пратениците на Тръмп за първи път се готвят да посетят Киев.
След удара на руска ракета в Полша командващият силите на НАТО в Европа разговаря с началника на щаба на полската армия
„НАТО и Полша задействаха противовъздушната и сухопътната си защита в отговор на навлязлата в полското въздушно пространство руска ракета"