25 Февруари, 2026

Няма да повдигат обвинение за катастрофата край Ловеч, в която загинаха трима спортисти

Няма да повдигат обвинение за катастрофата край Ловеч, в която загинаха трима спортисти

Прокуратурата в Ловеч няма да повдига обвинения за катастрофата на пътя Ловеч-Плевен, при която загинаха президентът и треньор на волейболния отбор "Олимпиец" - Плевен Стефка Великова и състезателите Симеон Симеонов и Калоян Минков. Това заяви пред БНР окръжният прокурор на Ловеч Валентин Вълков.

Като причина за това той изтъкна факта, че водачът, причинил тежкия пътен инцидент, е починал. Вълков поясни, че на мястото на катастрофата е извършен повторен оглед.

По думите му по делото се работи с бързи темпове. Той посочи обаче, до обвинение няма да се стигне, тъй като виновният е починал. Независимо от това, делото ще бъде изработено все едно, че се вкарва обвинителен акт и ще предстои съдебен процес, добави Вълков.

Окръжният прокурор на Ловеч подчерта, че има много подобни дела. За съжаление, Ловешка област е водеща през последните десет години в областта на пътнотранспортните произшествия и то най-вече на тези с летален изход на едни или повече лица, каза още той.
Сподели:

Коментари (0)

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Все още не са известни мотивите да бъде отхвърлено искането му да бъде спряно назначението на новия шеф на националната телевизия

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Служебният правосъден министър предупреди магистратите, че винаги, когато може, ще присъства на заседанията на ВСС

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Искането до американската партньорска служба е свързано с нуждата от експертна помощ за установяване цялата информация, която е възможно да има в иззетите устройства, като телефони и компютри