24 Април, 2026

Няма данни за пострадали българи при земетресението в Мексико​

Няма данни за пострадали българи при земетресението в Мексико​

В дипломатическата ни мисия е организирано 24-часово дежурство

По информация на посолството в Мексико към 08.30 ч българско време няма данни за пострадали български граждани при земетресението с магнитуд 7-ма степен по скалата на Рихтер на територията на Мексико. Това съобщиха от Министерството на външните работи.

Според постъпващата информация в различни части на мексиканската столица има разрушени сгради, засегнати са и инфраструктурни обекти, сред които газопроводи, мостови съоръжения, както и международното летище „Б. Хуарес“.

Извънредна ситуация е обявена в общините Алваро Обрегон, Бенито Хуарес, Коьоакан, Куахималпа де Морелос, Кеаутемок, Густаво А. Мадеро, Изтакалко, Изтапалапа, Магдалена Контрерас, Мигел Идалго, Милпа Алта, Тлахуак, Тлалпан, Фенустияно Каранса и Ксочимилко на мексиканската столица.

Съобщава се за по-големи разрушения в град Пуебла.

Българското посолство е в контакт с местните власти и следи ситуацията. В дипломатическата ни мисия е организирано 24-часово дежурство.

Всички български граждани, които желаят да получат актуална информация или да подадат сигнал за техни близки и познати, могат да го направят на телефоните на посолството в Мексико:
+52 55 5596 3283;
+52 55 5596 3293;
+52 55 5596 3295;
+52 1 55 6064 5199;

+52 1 55 7455 5199

или във фейсбук на адрес: ЕmbajadadeBulgaria Mexico

Сподели:

Коментари (0)

3 360 330 души са гласували на 19 април, избирателната активност е 51,11%

3 360 330 души са гласували на 19 април, избирателната активност е 51,11%

ЦИК ще се събере на заседание в събота и ще обяви поименния списък на новите 240 депутати.

Анкета: Как приемате победата на "Прогресивна България" на Радев на изборите?

Анкета: Как приемате победата на "Прогресивна България" на Радев на изборите?

Тестване на обществените нагласи на избирателите след последните парламентарни избори на 19 април 2026

Манол Пейков призова Василев сам да реши от кой район да влезе в парламента

Манол Пейков призова Василев сам да реши от кой район да влезе в парламента

"Смятам, че е крайно време да приключим със словесната фехтовка на тема "кой е по-по-най" – и да дадем възможност на Асен Василев да вземе възможно най-спокойно своето решение"