5 Декември, 2025

Диян Стаматов: Няма как изведнъж 90 000 учители да се ваксинират

Диян Стаматов: Няма как изведнъж 90 000 учители да се ваксинират

Снимка: БНР

Крайно време е учениците да се върнат в клас

Съществува определено проблем с това че някой учитеи хем не искат да се връщат в клас, хем не искат да се ваксинират . . Това заяви директорът на 119-то СОУ Диян Стаматов в предаването „Лице в лице“ на btv.

"Аз самият мисля че когато отмине първата вълна на ваксинирането този проблем постепенно ще отпадне във времето. Няма как изведнъж 90000 учители да се ваксинират, ние сме много голяма група работещи в системата и е нормално някой да се страхува и да не може да прояви това което обществото очаква от него, но учителите определено са информирани, определено са знаещи хора. Като такива със сигурност ще намерят правилното решение когато преценят. Нека никой да не остава впечатлението, че трябва да бъде агитиран, да му се казва какво да прави, той сам ще избере", заяви той.

"Крайно време е учениците да се върнат в клас. Много е добре, че здравният министър последователно подкрепя инициативата за връщане в училище и в спорните зали. Предложенията на директорите е да се подходи автономно – през първите две седмици да се върнат учениците от 5-ти, 7-ми и 12-ти клас. В малките градове да се върнат всички класове, тъй като учениците са по-малко.

Изцяло сме за връщане на учениците в реда, който здравните власти определят, подчерта той. По думите му вече се предпочита присъственото обучение. Всички се изморихме от дистанционния подход в образованието, призна Стаматов.

Учителят, който води дистанционно получава по 15 лева на час допълнително, каза директорът на столичното 119-то СОУ.

„На някои места дистанционното обучение не се получава по желания начин. На други той се получава много добре. Не е изключено този формат да продължи на някои места, но в разумни граници“, смята Диян Стаматов.

В столичното 119-то СОУ от 120 учители 60 преболедуваха, 40 пожелаха да се ваксинират. "Допускам, че бройката ще се увеличи. Добре е да има повече информация за учителите, дори във формата на брошура, освен това да им се даде право на избор. Мисля, че когато отмине първата вълна на ваксиниране учители, страхът да се разсее. Учителите са знаещи хора и със сигурност ще намерят правилното решение, когато преценят. Всеки сам ще избере", каза още Стаматов.

Сподели:

Коментари (0)

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той 

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.