14 Август, 2026

О, времена - о, нрави: Орбан пръв от лидерите на ЕС честитил победата на Ердоган

Унгарският премиер Виктор Орбан е бил първият лидер от Европейския съюз, честитил изборната победа на турския президент Реджеп Ердоган, предаде „Дейли Сабах“.

Ердоган събра 52.6% от гласовете на избирателите и спечели нов мандат още на първи тур. Опозиционни лидери обявиха, че не признават резултата заради изборни нередности. Партията на Ердоган събрал над 42% от вота, но събира мнозинство заради коалицията си с Партията на националистическото действие.

Сред другите световни лидери, честитили успеха на Реджеп Ердоган, са Владимир Путин, катарският емир Тамим бин Ал Тани, президентът на Азербайджан Хейдар Алиев, както и палестинският лидер Махмуд Абас.
Малко по-късно турският президент е получил поздравления от Босна и Херцеговина, Македония и Судан. Сръбският президент Александър Вучич също е пожелал успех на Ердоган, докато изпълнява своите задължения на президентския пост.
Сподели:
Newsweek: Две години след операцията в Курска област: Украйна получи истински коз

Newsweek: Две години след операцията в Курска област: Украйна получи истински коз

Успехите на Украйна в развитието на далекобойните способности могат да укрепят позицията на Киев в отношенията със САЩ и президента Доналд Тръмп

Новата партия на Йозгюр Йозел води пред тази на Ердоган с близо 8 процента

Новата партия на Йозгюр Йозел води пред тази на Ердоган с близо 8 процента

Йозел обяви създаването на новата формация, след като съдът анулира конгреса на РНП, на който той е избран за лидер

Украйна получи рекорден обем военна помощ през юни от началото на 2024 г.

Украйна получи рекорден обем военна помощ през юни от началото на 2024 г.

Основният фактор за увеличението е заемът на Европейския съюз Ukraine Support Loan, благодарение на който европейските институции са предоставили 4,3 млрд. евро военна помощ през май и юни

Коментари (0)