16 Януари, 2026

Облачно, на места с дъждове

Облачно, на места с дъждове

Снимка: архив

Максималните температури ще бъдат между 17° и 22°, в София – около 18°

Днес ще бъде предимно облачно. На отделни места, главно в западната половина от страната, ще има превалявания от дъжд.

Ще духа слаб и умерен вятър от юг-югозапад, в Дунавската равнина и от юг-югоизток.

Максималните температури ще бъдат между 17° и 22°, в София – около 18°.

Атмосферното налягане ще е малко по-високо от средното за месеца. През деня няма да претърпи съществена промяна.

В планините ще бъде предимно облачно, на места с превалявания от дъжд. Ще духа умерен и силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 14°, на 2000 метра - около 7°.

По Черноморието ще преобладава облачно време с временни разкъсвания на облачността. Ще духа умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и 18°. Температурата на морската вода е около 8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 23 мин. и залязва в 18 ч. и 44 мин. Продължителност на деня: 12 ч. и 21 мин. Луната в София изгрява в 3 ч. и 49 мин. и залязва в 12 ч. и 36 мин. Фаза на Луната: два дни след последна четвърт.

Сподели:

Коментари (0)

Административният съд отмени забраната за пиене на алкохол на открито в Русе

Административният съд отмени забраната за пиене на алкохол на открито в Русе

През лятото на 2025 година в Русе беше въведена забрана за употреба на алкохол на открито по предложение на общинските съветници от групата на ВМРО

Борисов: ПП-ДБ с нищо друго не могат да се похвалят, освен да викат "мафия" и "мутри"

Борисов: ПП-ДБ с нищо друго не могат да се похвалят, освен да викат "мафия" и "мутри"

Според лидера на ГЕРБ коалицията на ПП, ДСБ и Да, България продължават да са лицемери, а кметът им Васил Терзиев е пълен провал

 Божанов: ГЕРБ, ДПС, ИТН и БСП не знаят какво гласуват, не са виждали сканиращи машини

Божанов: ГЕРБ, ДПС, ИТН и БСП не знаят какво гласуват, не са виждали сканиращи машини

Скоростното закриване на Комисията за противодействие на корупцията (КПК) е опит за замитане на следи