Температурите продължават да се покачват и ще достигат 20°-25° през деня, за София - около 21°
Днес облачността ще бъде променлива, по-често значителна. На отделни места, главно в Югозападна България и планинските райони, отново ще има краткотрайни валежи от дъжд, казват от НИМХ. Там е възможно и да прегърми.
Вятърът ще е умерен, а в районите край северните планински склонове и в Източна България - силен до бурен и поривист от юг-югозапад. Максималните температури ще са предимно между 20° и 25°, за София - около 21°.
Над планините облачността ще бъде предимно значителна с краткотрайни валежи от дъжд. Само по най-високите части на Рила и Пирин дъждът ще преминава в сняг, като над някои масиви в Югозападна България е възможно и да прегърми. Ще духа силен, по високите части - бурен вятър от югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра - около 4°.
По Черноморието облачността ще е по-често значителна. Преди обед на отделни места ще превали дъжд. Ще духа умерен, временно силен и поривист вятър от юг-югозапад, като максималните температура ще достигат 14°-22°.
Още от България
Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!
"Празният стол не защитава България, той я обезсилва и обезличава"
София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха
Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година
Георги Касчиев: Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа
„Твърдят, че няма атомна централа на загуба, но нашата е на загуба. На входа стоят едни олигарси", категоричен е той