6 Февруари, 2026

Облачно, със слаби превалявания на сняг в Северна и Източна България

Облачно, със слаби превалявания на сняг в Северна и Източна България

Днес над по-голямата част от страната ще е предимно облачно, но само на изолирани места, главно в Северна и Източна България, ще превалява слаб сняг. Максималните температури ще са от минус 4° в североизточните райони до плюс 13° в югозападните.Това съобщиха за "Фокус" от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към Българската академия на науките (БАН).

Над югозападните райони и западната част на Горнотракийската низина облачността ще е разкъсана, намаляваща до незначителна. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток.

Над Черноморието ще бъде преодбладава облачно време, но само на отделни места ще има превалявания, предимно от сняг. Ще духа умерен до силен североизточен вятър. Максималните температури ще са 1-3°. Вълнението на морето ще е около 4 бала. Температурата на морската вода е 3-4°. 

Над планините облачността ще е разкъсана, по-значителна над Стара планина и на отделни места там ще превали слаб сняг. Ще духа умерен до силен вятър от изток-югоизток, по билата от север. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около минус 1°, на 2000 метра - около минус 4°.Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца - ще остане без съществена промяна.

Сподели:

Коментари (0)

Васил Велев: Липсата на бюджет е по-добра от безразборните заеми и харченето

Васил Велев: Липсата на бюджет е по-добра от безразборните заеми и харченето

Велев от Асоциацията на индустриалния капитал в България е обезпокоен за това какво би се случило, ако продължаваме да взимаме по 17-18 милиарда лева дълг всяка година, което, по думите му, не покрива даже ръста на брутния вътрешен продукт

Залят мост над река Арда и свлачища откъснаха пътищата към много села

Залят мост над река Арда и свлачища откъснаха пътищата към много села

Все още в общината има населени места, до които няма достъп. Причината са активизирали се свлачища вчера. Количеството дъжд, което се изля вчера, е 85 л/кв.м.

Спелеолог: Синът ми е с Иво Калушев, нямаме контакт с него от 29 януари

Спелеолог: Синът ми е с Иво Калушев, нямаме контакт с него от 29 януари

Аз съм спокоен в момента, защото знам с кого се намира и се надявам всичко да е наред, че е в безопасност, каза Яни Макулев