8 Юли, 2026

Облаци и дъжд в неделя, но с температури до 17 градуса

снимка: архив

В София максималната температура ще бъде 11 градуса

Днес ще се задържи предимно облачно. Ще има краткотрайни валежи, в отделни райони временно интензивни и с гръмотевици. Без валежи ще остане около Дунав, където ще има и по-значителни разкъсвания и намаления на облачността, е прогнозата на НИМХ.

След обяд ще духа слаб вятър от изток-североизток. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, а максималните - между 12° и 17°. В София минималната температура ще бъде около 6°, максималната - около 11°.

В планините ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд, над 1700-1800 метра от сняг. Ще духа слаб вятър, предимно от югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 8°, на 2000 метра - около 2°.

По Черноморието ще има значителна облачност, но ще бъде почти без валежи. Ще духа слаб вятър от изток. Максималните температури ще бъдат между 11° и 14°. Температурата на морската вода е 9°-10°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Над Балканите ще бъде дъждовно с гръмотевични бури. Максималните температури ще са: в София – 11 градуса, Белград – 14, Букурещ – 16, Солун – 17 градуса, Скопие – 18, Истанбул – 19, Атина – 20 градуса.

Сподели:
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки

Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки

"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя

Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване

Коментари (0)