30 Април, 2026

Областният управител на София прекрати обществената поръчка за поддръжка на парк "Врана"

Областният управител на София прекрати обществената поръчка за поддръжка на парк "Врана"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Класиран е само един участник - "Грийн Парк 2026" ДЗДД. Поради липсата на ефективна конкуренция за изпълнението на поръчката същата се прекратява

Областният управител Вяра Тодева прекрати обществената поръчка с предмет „Поддържане на озеленените площи и дълготрайна декоративна растителност на парк „Врана“ за 2026 г.“, съобщиха от ОА-София.

За избор на изпълнител през м. ноември 2025 г. е стартирана открита процедура с неосигурено финансиране съгласно Закона за обществените поръчки (ЗОП). В хода на оценяването комисията е установила несъответствия и нарушения в офертите на четирима от петимата участници. Отстранени са „Д.Д.Д.-1“ ООД, „Плант Инженеринг“ ЕООД, „Про Плантс“ ЕООД и „БКС-Кремиковци-98“ ООД (като част от обединението „Врана – 2026“ ДЗЗД). Основанията включват несъответствие с изискванията на възложителя, непълни или неправилно представени технически предложения, както и неспазване на критериите за подбор, предвидени в документацията на поръчката и в ЗОП. 

Класиран е само един участник - "Грийн Парк 2026" ДЗДД. Поради липсата на ефективна конкуренция за изпълнението на поръчката същата се прекратява.

Областна администрация на област София има готовност да открие нова процедура за същата дейност по законово установения ред в случай, че паркът остане в управление на областния управител.IБГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно.  Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно. Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Според мен определения като „градска интелигенция", „градска десница" или „хората от жълтите павета" са твърде ограничаващи