13 Декември, 2025

Слънце на запад, облаци и кратък дъжд на север и изток

Слънце на запад, облаци и кратък дъжд на север и изток

Над Югозападна България ще преобладава ясно и слънчево време. Над северните и източните райони от страната ще остане предимно облачно, там не са изключени и изолирани слаби валежи от дъжд.

Минималните температури ще са предимно между 1 и 6 градуса, в припланинските райони - малко по-ниски. Максималните температури ще са между 8 и 13 градуса, в крайните югозападни райони - 14-15 градуса.

Над Черноморието ще e предимно облачно, само в крайните южни райони вероятността за слаб валеж е повишена. Ще духа до умерен северен вятър. Максималните температури на въздуха ще са 11-13 градуса. Температурата на морската вода е около 15 градуса. Вълнението на морето ще е 3 бала, в най-южните райони - 4 бала.

Над планините ще преобладава слънчево време. По-значителна ще е облачността над Стара планина, но валежи са малко вероятни. Ще духа слаб до умерен вятър с източна компонента, по най-високите части на масивите в Югозападна България след обяд ще се ориентира от югозапад.

Максималната температура на 1200 метра ще е около 5 градуса, на 2000 метра - около нула градуса.

Вятърът ще бъде предимно слаб от север, като в източните райони ще е до умерен.  

В събота ще бъде студено, ще има превалявания от дъжд, а по високите полета на Западна България не е изключено да прехвърчи и сняг.

Сподели:

Коментари (0)

Плевнелиев: Пътят за проект на Радев е разчистен, но едва ли сега ще излезе на политическия терен...

Плевнелиев: Пътят за проект на Радев е разчистен, но едва ли сега ще излезе на политическия терен...

По думите му именно президентските избори през 2026 г. ще бъдат решаващи за посоката на България, но само в ЕС страната ни може да защити своите национални интереси

Цветлин Йовчев: Изборите са решаващи, ако не искаме повече да живеем в държава на калинките

Цветлин Йовчев: Изборите са решаващи, ако не искаме повече да живеем в държава на калинките

Според него политическите партии трябва да предложат ясни идеи и програми, които да върнат доверието на гражданите

Явор Божанков: Никакъв урок не е научен и сега големият въпрос е - как продължаваме...

Явор Божанков: Никакъв урок не е научен и сега големият въпрос е - как продължаваме...

Арогантността на управляващите среща категоричния отговор на нашия народ , че така повече не няма да продължаваме