17 Юли, 2026

Облегчен трафик на 6 май през „Топли дол“ и „Правешки ханове“ на Хемус

Снимка: архив

В тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“ ще има две ленти за пътуващите в посока София леки автомобили и тежкотоварни камиони

Утре - 6 май, от 10 ч. до 21 ч. временно се променя организацията на движение за тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“ на АМ „Хемус“.

Целта е да се улесни пътуването при очаквания интензивен трафик, в края на поредицата от почивни дни, съобщават от АПИ.

Във вторник, когато движението към столицата се очаква да бъде интензивно, в тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“ ще има две ленти за пътуващите в посока София леки автомобили и тежкотоварни камиони над 12 т.

Временно ще има ограничения и обходни маршрути за пътуващите в посока Варна. Трафикът на тежкотоварните камиони над 12 т ще е временно ограничен.

Превозните средства ще бъдат отклонявани при изхода на София по път I-1 София – Ботевград, при магазин „Джъмбо“, до пътен възел „Яна“, където ще изчакват на място.

Леките автомобили за Варна ще преминават по обходен маршрут от пътен възел „Витинска река“ при 30-ти км. по път I-1 София – Ботевград, път II-17 и при 47-ми км при пътен възел „Ботевград“ ще продължат по АМ „Хемус“. 

От пътен възел „Правец“ при 52-ри км. ще се отклоняват отново по път I-3 и ще се връщат на магистралата при пътен възел „Осиковска Лакавица“ при 60-и км.

Сподели:
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази  данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"

Коментари (0)