Посегнаха на оборудването на спасителите, които помагаха при наводнението в курортния комплекс Елените и взеха участие в гасенето на пожари
Голяма част от тяхната техника и екипировка е задигнати. Това е оборудване за гасене на пожари, спасяване и оказване на първа и долекарска помощ.
Посегателството е станало в Спасителен клуб за бъдеще в Пловдив, съобщи Нова. Помещението, което ползват, се намира в блок 91 в жилищен район „Тракия”.
„Четвъртък идва колежка и установява, че вътре е влизано, вътре е пълен хаос”, разказа Лазар Радков от „Капачки за бъдеще”.
Полицията е направила оглед и са снети отпечатъци.
„Липсват ни шлангове, медицинска раница, шатра, апарати за кръвно – екипировка, с която сме помагали”, обясни доброволецът. Всичкото това оборудване е закупено със средства на дарители.


Коментари (0)