9 Юни, 2026

Обрат: Шефът на НЗОК е оттеглил оставката си

Обрат: Шефът на НЗОК е оттеглил оставката си
Станимир Михайлов

Депутатът от ПП-ДБ Васил Пандов обяви, че управителят на Здравната каса Станимир Михайлов е оттеглил оставката си, която е била заведена в деловодството на парламента.

Точката за оставката беше включена извънредно в дневния ред на депутатите.

За подадената оставка съобщи по-рано днес председателят на парламента Росен Желязков. 

Той предложи на депутатите точката с оставката му да бъде първа за деня. Това предизвика бурна реакция от парламентарните групи и най-вече в ПП-ДБ, които мотивираха реакцията си с това, че Здравната каса ще остане без управител.

На 29 юли Михайлов беше избран за управител на НЗОК с гласовете на ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС. През ноември бе избран неговият заместник- проф. Момчил Мавров, по предложение на ГЕРБ, но след скандал и без подкрепата на ПП-ДБ.

Ден по-късно двамата подадоха оставките си, които обаче не бяха приети от Народното събрание.

Сподели:
Демерджиев дава заето, Кандев бил лирически герой с политически ход

Демерджиев дава заето, Кандев бил лирически герой с политически ход

Според него оставката не е подадена още при встъпването му в длъжност, „защото може би беше по-далече от времето, в което трябва да се реализира

ГЕРБ за скандалното изявление на военния министър: Не може да обезсилва решение на НС

ГЕРБ за скандалното изявление на военния министър: Не може да обезсилва решение на НС

"България е парламентарна република. Стратегическият курс на държавата не може да се променя чрез едностранни изявления", категорични са от партията

Денков: Преди два дни Петрова заяви подкрепа за Украйна, днес Стоянов я отмени

Денков: Преди два дни Петрова заяви подкрепа за Украйна, днес Стоянов я отмени

"Изпращам парламентарен въпрос към премиера, за да изясни каква точно е позицията на българското правителство по въпроса"

Коментари (0)