11 Май, 2026

Образуваха съдебно дело за блокадата на пътя Стара Загора-Хасково

Образуваха съдебно дело за блокадата на пътя Стара Загора-Хасково

Разпоредена е проверка защо и кой е инициаторът за тази акция

Административният съд в Стара Загора разпореди проверка кой и защо блокира пътя за Хасково и кой е издал заповед да се преустанови движението в отсечката.

Делото е образувано по искане на Сдружение за оптимизиране на правосъдието и администрацията - Варна. Проверката е приключила, предстои произнасянето на съда.
Движението на пътя беше преустановено на 31 юли при опит на протестиращи от Стара Загора да се придвижат до автомагистрала "Тракия", за да я блокират.

Намерението им беше осуетено от полицейска блокада, а протестиращите вече осми ден са на пътя и към момента продължават да настояват да потеглят в автошествие до "детелината" на магистралата.

Между тях и полицията текат усилени преговори за освобождаване на пътя.

Сподели:

Коментари (0)

Иван Гешев осъди прокуратурата за 130 000 евро, битката стига до ВКС

Иван Гешев осъди прокуратурата за 130 000 евро, битката стига до ВКС

Софийският градски съд постанови, че Гешев има право на 20 заплати като компенсация за годините си в системата,

Обвиниха Джеймс Камерън в "кражба" - използвал  лицето на малолетна актриса за героинята Нейтири от „Аватар“

Обвиниха Джеймс Камерън в "кражба" - използвал лицето на малолетна актриса за героинята Нейтири от „Аватар“

Съдебният иск е подаден от перуанската актриса и активистка К’орианка Килчър, а в него са отправени тежки обвинения

Операция „Пангея XVIII“! ГДБОП свали 4 сайта за фалшиви лекарства

Операция „Пангея XVIII“! ГДБОП свали 4 сайта за фалшиви лекарства

Сред най-сериозните случаи е нелегална фабрика за производство на медикаменти в България.