4 Февруари, 2026

Обсебен от Наполеон известен руски историк обезглави любовницата си

Обсебен от Наполеон известен руски историк обезглави любовницата си

Тя е била негова бивша студентка

Известен руски историк призна, че е убил любовницата си - бивш студентка - след като в река бе намерена раница с отрязани женски ръце, съобщава Би Би Си.

63-годишният Олег Соколов е бил пиян и е паднал в реката, докато се опитвал да изхвърли части от тялото, съобщиха местните медии. Тогава полицията открила обезглавеното тяло на 24-годишната Анастасия Йешченко в дома му. 

"Той призна вината си", заяви адвокатът му Александър Почуев и добави, че съжалява за стореното и сега сътрудничи на полицията. Проф. Соколов е признал на полицията, че е убил любимата си по време на спор и след това е отрязал главата, ръцете и краката й. Той е планирал да се отърве от тялото, преди да се самоубие публично, облечен като Наполеон. Почуев заяви, че проф. Соколов - който е подложен на болнично лечение за хипотермия - може да е изпаднал в стрес, твърди адвокатът му. Историкът е написал няколко книги за Наполеон, а също така е съдействал като исторически консултант по няколко филма. Той и Йешченко са работели заедно по няколко творби. Двамата са изучавали френската история и са се наслаждавали на носенето на костюми от периода, като проф. Соколов се обличал като Наполеон. Студентите го описват като талантлив преподавател, говорещ френски и подражаващ на Наполеон, но и като „ненормалник“, наричал любимата си „Жозефин“ и желаещ да се обръщат към него със „сир“.

Сподели:

Коментари (0)

Втори кръг на преговорите между Украйна и Русия в Абу Даби

Втори кръг на преговорите между Украйна и Русия в Абу Даби

Срещите днес и утре се коментират като критична стъпка в опита на администрацията на Тръмп да желаното прекратяване на войната

Естония арестува контейнеровоз с руски екипаж, пътуващ към Санкт Петербург

Естония арестува контейнеровоз с руски екипаж, пътуващ към Санкт Петербург

Корабът е заподозрян в участие в контрабанда от Еквадор

САЩ алармира американците в Куба: Гответе се за протести, спиране на тока и недостиг на горива

САЩ алармира американците в Куба: Гответе се за протести, спиране на тока и недостиг на горива

Окуражен от успешната операция във Венецуела, Тръмп заговори за действие и срещу Куба и натиск над ръководството й