28 Март, 2026

Д-р Аргирова разкри защо изпуснахме заразата

Д-р Аргирова разкри защо изпуснахме заразата

Радка Аргирова

Лятото идваха да се изследват хора, които пътуват, сега вече идват хора със симптоми. Доста хора обаче, които имат симптоми, не се изследват за коронавирус. Това каза вирусологът проф. Радка Аргирова в "Денят започва Георги Любенов".

По думите ѝ от 20-ина дни всеки четвърти тестван е с коронавирус.

Увеличи се много броят на лабораториите, при отчитането на PCR има много строги правила, място за съмнение няма там. Съмнения може да се появят, ако тестът не е взет правилно. До 3 ч. е общото време за излизане на резултатите от PCR тест. Тези проби се пускат в специална машина, там трябва да са няколко, има и контроли.

Според проф. Аргирова не трябва всички хора да бъдат подлагани на PCR тест, а трябва да се ползва антигенен тест, особено в случаите, когато тестваният влиза в болница за операция.

Работи се и в насока екипите за спешна помощ да могат да извършват такива тестове, като резултатите от тях излизат след 20-ина минути.

Проф. Аргирова обясни, че коронавирусите идват от различни животни и нямат нищо общо с лабораторен произход.

Сподели:

Коментари (0)

Шефът на НСИ: България продължава да губи население! На 100 мъже се падат около 108 жени

Шефът на НСИ: България продължава да губи население! На 100 мъже се падат около 108 жени

Данните очертават ясна картина – България продължава да се сблъсква с демографски спад, регионални неравенства и икономически противоречия, но и с признаци на постепенно повишаване на жизнения стандарт и активен пазар на труда

Местим часовниците напред – защо Европа не спря тази практика

Местим часовниците напред – защо Европа не спря тази практика

В нощта срещу 29 март преминаваме към лятно часово време и губим един час сън. Въпреки силното обществено недоволство и опитите за реформа, Европа все още не е намерила решение за премахване на смяната на времето. Какво спира промяната и как това влияе на хората?

Уж обявен за издирване: Прокурорски син опитал да подпали полицай в Пернишко

Уж обявен за издирване: Прокурорски син опитал да подпали полицай в Пернишко

Васил Михайлов обаче не е задържан, а по думите на министър Дечев "примката около прокурорски син се затяга"