10 Май, 2026

Хванаха разследващ полицай с 2000 лв. подкуп, пазарил се общо за 10 000 лв.

Хванаха разследващ полицай с 2000 лв. подкуп, пазарил се общо за 10 000 лв.

50-годишен разследващ полицай с инициали Л.Л. от Варна е бил хванат при получаване на подкуп. Това обяви на брифинг окръжният прокурор на града Красимир Конов.

„На 4-ти декември наши служители задържаха 50-годишен разследващ полицаи в момент на получаване на сума от 2000 лв. С оглед на събраните до момента доказателства могат да се правят изводи, че тези пари са част от искана сума в размер на 10000 лв. През периода декември 2019г. до декември 2020г. са получени и други 5000лв., които са част от общата сума”, каза той. По думите му парите са били във връзка с искане на разследващия полицаи да води разследване по начин, който да е изгоден на даващия подкуп, за да бъде прекратено наказателно производство, по което даващият подкуп е бил заподозрян в извършване на престъпление. 

„Доказателствата към момента сочат, че полицаят е действал сам. Привлечен е като обвиняем за две престъпления: за подкуп чрез изнудване и за извършена измама - за това, че част от исканата сума трябва да бъде предоставена на прокурора по делото на разследвания”, каза още Конов.

Директорът на Дирекция "Вътрешна сигурност" при МВР старши комисар Стефан Банков коментира, че въпросният разследващ полицай има 20 години стаж и досега не е имал никакви провинения. Сигналът е бил подаден от изнудвания.

Сподели:

Коментари (0)

Областният управител на Софийска област: Подавам оставка, защото съм с „отпаднала необходимост“

Областният управител на Софийска област: Подавам оставка, защото съм с „отпаднала необходимост“

Отказвам да имам нещо общо с човеконенавистните, деструктивни и мракобесни тезиси и идеали, които проповядвате и пропагандирате, вече и от позицията на правителството на Република България, казва Иван Димитров

Круизният кораб със заразени с хантавирус ще акостира край Тенерифе - евакуират пътниците

Круизният кораб със заразени с хантавирус ще акостира край Тенерифе - евакуират пътниците

Всички пасажери, засегнати от вируса, се считат за високо рискови лица

Храните продължават да поскъпват: Потребителската кошница удари 58 евро

Храните продължават да поскъпват: Потребителската кошница удари 58 евро

Най-сериозно увеличение се наблюдава при зеленчуците, има разлика в цените на сиренето, кашкавала и каймата в различни градове