20 Февруари, 2026

Източиха 1200 литра дизелово гориво от турски ТИР, докато шофьорът спи в кабината

Източиха 1200 литра дизелово гориво от турски ТИР, докато шофьорът спи в кабината

Снимка архив

Кражбата е станала на отбивка по главен път Е-79 до село Винище в община Монтана

Неизвестни са източили 1200 литра дизелово гориво от резервоарите на тежкотоварен камион „Мерцедес Актрос“ с турска регистрация, докато шофьорът почивал на отбивка по главен път Е-79 до село Винище в община Монтана, съобщават от Областната дирекция на МВР в Монтана.

Кражбата е станала между 3:00 и 10:00 часа в местността Сухата чешма в землището на селото. С помощта на техническо средство крадците отворили всичките резервоари на камиона и прикаченото ремарке и ги изпразнили, докато шофьорът спял в кабината.

По случая е извършен оглед и образувано досъдебно производство по член 195 от НК.

От полицейската дирекция в Монтана уточняват, че това е третата кражба на същото място от началото на ноември 2023 година. При предишните също са били източени големи количества дизелово гориво, като във втория случай полицията получи сигнал от преминаващ по шосето шофьор и задържа след преследване в близката гора през нощта двама души. Техният автомобил, пълен с туби с гориво, е иззет, а те са задържани за денонощие в полицейския арест, пише Новини.бг.
Сподели:

Коментари (0)

Тийнейджър без книжка спретна зрелищна гонка с полицията в Хасковско

Тийнейджър без книжка спретна зрелищна гонка с полицията в Хасковско

Колата е била шофирана от непълнолетен младеж, който се е опитал да избяга от полицията в земеделска нива в землището на с. Любимец

Трети ден без следа от рибарския кораб, издирван по Черноморието

Трети ден без следа от рибарския кораб, издирван по Черноморието

Доброволци и дронове продължават да обхождат плажове и труднодостъпни скалисти брегове с надежда да открият следа

Протест пред Съдебната палата: справедливост и адекватни присъди за убитата Евгения

Протест пред Съдебната палата: справедливост и адекватни присъди за убитата Евгения

Голяма част от гражданите дойдоха на протеста с куфари, като препратка към жестоката смърт на младата жена.