Д-р Спас Радев от Разлог е поредната жертва на корнавируса. Медикът бе близо месец на лечение в столична болница, негови съграждани се организираха и дариха кръвна плазма, но той загуби битката с вируса.
Кметът инж. Красимир Герчев написа в профила си във фейсбук съболезнования към семейството на лекаря:
"Когато се сбогуваме с такива светли и красиви личности, думите не стигат...Когато си жертвал живота си, за да спасяваш стотици други, думите не стигат...Когато оставаш деца-сираци, обичана съпруга, близки, приятели в разгара на своята младост и професионална компетентност, думите не стигат...
Болката на всички е огромна.
Д-р Спас Радев е нашата поредна, свидна жертва на вируса-убиец.
Свидна жертва на Разлог – потомък на лекари, добър професионалист, отдаден до смърт на професията си. Думите не стигат да изразя съболезнованията си към неговото семейство,към съпругата му – обичаната д-р Божикова, към двете му деца, към лекарската колегия, към цялата ни общественост.
Разлог скърби за своя свиден син..."
(източник: 24 часа)
Още от Улицата
Млад мъж с аутизъм стана студент в лондонски университет
Майката на Иван-Александър, който е завършил успешно езиковата гимназия във Видин, призовава за финансова подкрепа
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница
За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.
Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения
Експерти предложиха изграждане на противопожарни ивици в горите по границите със селскостопански площи, ивици от дървета и храсти по краищата на земеделските площи за опазване на птиците, картиране и възстановяването на торфища, поддържане на зелени покриви и градини пред блоковете и др.