11 Август, 2026

Ограничават днес движението в центъра на София

Ограничават днес движението в центъра на София

В столичния център днес е въведена временна организация на движението. Зоните за платено паркиране не работят.

Във връзка с отслужване на празничното богослужение в катедралния храм „Св. Александър Невски”, организацията на движението около храма започва да действа от 06.00 часа сутринта.

До приключване на богослужението се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства, както следва: на паркингите на пл. „Св. Ал. Невски“; на ул. „Оборище” между ул. „Г.С.Раковски” и бул. „Васил Левски”; на ул. „Дунав” между ул. „Московска” и пл. „Св. Ал. Невски“; на ул. „11-ти август“ между ул. „Московска” и пл. „Св. Ал. Невски“.

От 07.00 часа се забранява влизането на пътни превозни средства, само по преценка на отдел „Пътна полиция” при СДВР, както следва: по ул. „Оборище” между ул. „Г.С.Раковски” и бул. „Васил Левски”; по ул. „15-ти ноември“ между бул. „Цар Освободител“ и пл. „Св. Ал.Невски“.

Във връзка с провеждането на инициативата "Българската Коледа" в Народен театър „Иван Вазов” от 12.00 часа до приключване на мероприятието се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства, с изключение на гостите на благотворителния концерт, както следва: на ул. „Иван Вазов” между ул. „Георги Бенковски” и ул. „Кузман Шапкарев”; на ул. „Славянска” между ул. „Дякон Игнатий” и ул. „Георги Бенковски”; на ул. „Георги Бенковски” между ул. „Иван Вазов” и ул. „Славянска”.

От 19.00 часа до приключване на мероприятието се забранява влизането на пътни превозни средства, само по преценка на отдел „Пътна полиция” при СДВР, както следва: по ул. „Иван Вазов” между ул. „Георги Бенковски” и ул. „Кузман Шапкарев”; по ул. „Славянска” между ул. „Дякон Игнатий” и ул. „Георги Бенковски”; по ул. „Георги Бенковски” между ул. „Иван Вазов” и ул. „Славянска”.

Сподели:
WSJ: Държавите от Залива приемат очертаващата се реалност в Ормуз с ирански контрол

WSJ: Държавите от Залива приемат очертаващата се реалност в Ормуз с ирански контрол

Износителите на петрол и газ не харесват подготвяното ново споразумение за повторно отваряне на водния път, но го виждат като най-добрия от лошите варианти, съобщава The Wall Street Journal

111 загинаха от труса в Колумбия, разравят отломките с кирки и голи ръце

111 загинаха от труса в Колумбия, разравят отломките с кирки и голи ръце

Само три дни след встъпването си в длъжност, колумбийският президент Абелардо де ла Есприеля обяви извънредно положение и мащабна спасителна операция

Главен комисар Джартов: Пожарът във военния склад на "ЕМКО" в Белица е локализиран

Главен комисар Джартов: Пожарът във военния склад на "ЕМКО" в Белица е локализиран

Огънят е тръгнал от осколки, те предизвикали множество локални огнища, но все още не може да се оцени периметърът на стихията

Коментари (0)