4 Февруари, 2026

Почина проф. д-р Иван Черноземски

Почина проф. д-р Иван Черноземски

Прочутият лекар-онколог е носител на ордени „Стара планина”, “Кирил и Методий”, на отличието „Лекар на България“ и др.

На 90-годишна възраст почина лекарят-онколог проф. д-р Иван Черноземски.

Той е бивш директор на Националния онкологичен център. През 1990 г. е министър на здравеопазването.

Проф. Черноземски е носител на ордени „Стара планина” Първа степен, на “Кирил и Методий” Първа степен, на отличието „Лекар на България“, „Медик на годината за цялостен принос в борбата с онкологичните заболявания“. През 2012 г. получава Златен медал за цялостен принос в областта на онкологията.

Опелото ще бъде на 30 май от 11:00 ч. в столичния храм „Св. Седмочисленици“.

Сподели:

Коментари (0)

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Дипломатическите и военни провокации, демонстрирани тази седмица, предвещават предстоящи напрегнати преговори - Техеран е решен да обърне нещата и да окаже натиск върху САЩ, докато Тръмп трупа сили в региона в опит да накара Иран да преговаря по неговите условия, пише Wall Street Journal

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Те се подлагат на чудовищна трансформация, за да отговорят на натиска, създаден с цел печалби

СО реши: Край на злоупотребите  в два ключови за София буферни паркинга

СО реши: Край на злоупотребите в два ключови за София буферни паркинга

Решението е на зам.-кмета по транспорт Виктор Чаушев, което реално слага точка със злоупотребите на функцията "паркирай и пътувай" в паркинга на "Джеймс Баучер" и "Стадион Васил Левски"