8 Декември, 2025

Ще наложи ли СЕМ санкции на БНР заради "замлъкването" на "Хоризонт"?

Ще наложи ли СЕМ санкции на БНР заради "замлъкването" на "Хоризонт"?

Редакционната колегия на медията е заявила готовност за среща с регулатора

Редколегията на програма „Хоризонт“ заяви готовност за среща с членовете на Съвета за електронни медии, на която да се обсъди ситуацията в Българското национално радио от последните дни.

В документа се отхвърлят внушенията за политически интереси в проведения на 13 септември пред сградата на БНР протест, организиран от колеги от други медии, в който се включиха и журналисти на Националното радио, предаде БНР.

Посочват се още и разминаванията в обясненията за спирането на излъчването на програма „Хоризонт“ за няколко часа в петък, във фактите около отнемането на ресора на журналиста Силвия Великова и свалянето й от ефир, както и около това кой поема ръководството на програма „Хоризонт“ след подадените оставки на настоящите ѝ ръководители.

Предстои регулаторният орган да обсъди на предстоящо заседание вида и размера на санкциите, които ще бъдат наложени на Националното радио, заради спирането на излъчването на програма „Хоризонт“ за пет часа на 13 септември.
Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“