15 Март, 2026

Стотици таксиметрови шофьори протестират в Пловдив

Стотици таксиметрови шофьори протестират в Пловдив

Снимка: Радио Пловдив

Ако ставките на застраховките не бъдат регулирани, жълтите коли ще отидат пред парламента

Стотици таксиметрови шофьори протестират в Пловдив.

Те са недоволни от драстичното поскъпване на задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ за такситата. Организатор на недоволството е Асоциацията на таксиметровите водачи в града, предава БНР.

Според председателя на асоциацията Диян Станев увеличението на застраховката е между три и десет пъти. Причината е задължението да имат и застраховка "Злополука на пътниците“, тъй като са обществен превоз. 

Над 500 таксиметрови коли, чиито шофьори твърдят, че са били неприятно изненадани от увеличението и спонтанно са дошли на обявения протест от Асоциацията на таксиметровите водачи.

В момента те дефилират по пловдивските булеварди с надути клаксони, водени от пилотен полицейски автомобил, като навсякъде полицията пропуска шестввието. 

Според председателя на Асоциацията на таксиметровите водачи в Пловдив Диян Станев таксиджиите са били неприятно изненадани от увеличението на застраховката, тъй като никой не ги е информирал предварително.

По думите му ставките непрекъснато растат, с всеки изминал ден. Ако ставките на застраховките не бъдат регулирани, жълтите коли ще отидат пред парламента. Той смята, че държавата ще се намеси, но ако това не стане, Асоциацията още в понеделник ще сезира КЗК. 

Протестът започна от зала "Чайка“ на Гребната база. От бул. "Копривщица“ такситата минаха през прелеза на бул. "Шести септември“ до Баня Старинна. След това продължиха по бул. "Цар Борис Трети Обединител“, през Централна гара и бул. "Руски“ и отново през бул. "Шести септември“ се връщат пред зала "Чайка“ на бул. "Копривщица“.
Сподели:

Коментари (0)

Мениджърът на една от най-влиятелните компании в света: изкуственият интелект ще промени политическата и икономическата власт

Мениджърът на една от най-влиятелните компании в света: изкуственият интелект ще промени политическата и икономическата власт

Главният изпълнителен директор на Palantir Алекс Карп предупреждава, че изкуственият интелект може да промени икономическата и политическата структура на обществото. Според него новите технологии ще доведат до сериозни социални трансформации и рискове за демократичните системи.

Документите говорят:  Не били агенти, но ДС им плащала да прочиства БАН и КРТ от "идейно-политически нестабилни“ служители

Документите говорят: Не били агенти, но ДС им плащала да прочиства БАН и КРТ от "идейно-политически нестабилни“ служители

Това разкрива строго секретна справка от архивите на Държавна сигурност, който показва как е работил отделът с идеологическо направление

Министър Околийски: Положението около базите за хеликоптери за спешна помощ е притеснително

Министър Околийски: Положението около базите за хеликоптери за спешна помощ е притеснително

По неговите думи изграждането им е започнало преди 2 години, а сега има риск от провал на инвестицията по Плана за възстановяване и устойчивост