4 Февруари, 2026

Центърът за градска мобилност с нова SMS услуга за вдигнатите автомобили

Центърът за градска мобилност с нова SMS услуга за вдигнатите автомобили

Центърът за градска мобилност (ЦГМ) въвежда нова SMS услуга за водачите, чиито автомобили са принудително преместени на наказателен паркинг. Това съобщиха от пресцентъра на ЦГМ. Услугата стартира от 22 януари 2020 година.

Водачите, чиито автомобил е преместен на наказателен паркинг, ще получават кратко съобщение от номер 1902, че колата е на наказателен паркинг, адресът на паркинга и връзка със сайта и контактния телефон на ЦГМ.

Съобщението ще се изпраща на телефона, от който последно е изпратено валидно съобщение за паркиране в зоната за платено локално паркиране. Целта на промяната е да се даде максимално информация на водачите и тя да е полезна за тях.

По този начин ЦГМ ще се опита да спести време и емоции у водачите, които по някаква причина са нарушили правилата при паркиране. Също така забавянето на освобождаване на автомобила от специализиран паркинг може и да доведе до натрупване, че има автомобили, които стоят непотърсени по два - три дни и повече.

Текстът на краткото съобщение ще е изписан на латиница.

Сподели:

Коментари (0)

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Дипломатическите и военни провокации, демонстрирани тази седмица, предвещават предстоящи напрегнати преговори - Техеран е решен да обърне нещата и да окаже натиск върху САЩ, докато Тръмп трупа сили в региона в опит да накара Иран да преговаря по неговите условия, пише Wall Street Journal

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Те се подлагат на чудовищна трансформация, за да отговорят на натиска, създаден с цел печалби

СО реши: Край на злоупотребите  в два ключови за София буферни паркинга

СО реши: Край на злоупотребите в два ключови за София буферни паркинга

Решението е на зам.-кмета по транспорт Виктор Чаушев, което реално слага точка със злоупотребите на функцията "паркирай и пътувай" в паркинга на "Джеймс Баучер" и "Стадион Васил Левски"