19 Май, 2026

За първи път Мелник няма сам да избира кмет

За първи път Мелник няма сам да избира кмет

Поради малкия брой на жителите той ще бъде назначен

Най-малкият град в България - Мелник вече стана толкова малък, че няма право сам да си избира кмет. Жителите на градчето са намалели до около 180 и така следващият градоначалник ще бъде назначен, а не избран. Независимо от това местните хора са спокойни и силно се надяват Мелник да се развива като туристическа дестинация, предаде Нова Телевизия.

Малкото останали се събират близо до мегдана край изоставена сграда, която в миналото е била турски конак, после е станала общежитие, а днес изглежда отчайващо рухнала. Пред тази сграда вървят закачките на мелнишките младежи.

В Мелник хората си имат проблеми. Да, някой ще каже малки проблеми, но пък в малкия град местните си държат на исканията.

„Училището, което е много зле и то трябва да се ремонтира. Трябва по-често да се хвърля боклука, защото лятото много мирише“, разказаха местните жители.

Единственото препитание тук са механите и ресторантите. И затова борбата между местните хора, и преди, и след избори е, кой ще привлече повече клиенти.

Ако се провеждаха избори за туристическа дестинация Мелник щеше да отиде поне на балотаж, шегуват се в градчето. И не са далеч от истината, защото забележителностите в района са десетки.
Сподели:

Коментари (0)

Милошев се похвали: До седмица създаваме организация за домакинството на „Евровизия" през 2027

Милошев се похвали: До седмица създаваме организация за домакинството на „Евровизия" през 2027

Министърът на културата изрази своята вътрешна увереност, че България ще се справи добре с този сериозен ангажимент, изтъквай желанието на Пловдив, Варна и Бургас да са домакини на песенния фестивал

На вниманието на шофьорите: Временно променят движението по АМ „Струма“ и преди „Кулата“

На вниманието на шофьорите: Временно променят движението по АМ „Струма“ и преди „Кулата“

По-рано бе съобщено от АПИ и за временни промени по някои пътища в Софийска област и за стеснения в движението по АМ "Тракия"

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

Старшият експерт от „Фонд за дивата природа“ (WWF) Александър Дуцов препоръча в подобни райони хората да не се движат сами, да бъдат в група и да вдигат шум, за да не изненадват дивите животни и да намаляват риска от среща