Закон и ред
20 български митничари са отстранени от работа заради сигнали от Австрия за искани подкупи
По повод сигнали за поискани подкупи, постъпили в Агенция “Митници” от австрийското правителство и други партньорски служби, 20 митнически служители са временно отстранени от работа и срещу тях е започнала вътрешна проверка, съобщиха от Агенция "Митници".
Проверките са във връзка с информации, постъпили в Агенция “Митници” от различни източници, в това число партньорски служби, включително и по повод сигнали от австрийското правителство, че на австрийски превозвачи са искани подкупи, за да не бъдат подлагани на митническа проверка и да не чакат на българската граница. До приключване на проверките служителите са отстранени от работа, съобщава БГНЕС
Още от Закон и ред
Директорката на НДК обжалва наложената ѝ глоба заради конфликт на интереси
Съдът е постановил решение по казус с изключителна обществена значимост, без една от страните да получи възможност за пълноценно процесуално представителство в съдебната зала
ВАС: Директорката на НДК Андрияна Татарова е действала в конфликт на интереси
Сключила е договор с фирма, представлявана от сина ѝ - за това ѝ е наложена глоба от 5000 лева, решението е окончателно
Задържаха мъж за тройното убийство в Угърчин , познавал е отлично жертвите
Очаква се в ранните следобедни часове на днешния ден мъжът, който има богато криминално минало, да бъде привлечен в качеството на обвиняем за извършеното тежко криминално престъпление