5 Декември, 2025

37 автобуса и 40 коли са проверени при спецакцията на "Капитан Андреево"

37 автобуса и 40 коли са проверени при спецакцията на "Капитан Андреево"

По време на специализираната полицейска операция за противодействие на стоковата контрабанда, проведена вчера на ГКПП „Капитан Андреево“, са проверени 37 автобуса, 6 тежкотоварни автомобила с ремаркета и полуремаркета, 40 леки коли, както и преминаващи пеша пътници, съобщиха от пресцентъра на МВР.

От 13 автобуса са иззети общо 3870 артикула, обозначени с лого и надпис на защитени търговски марки, без разрешение на правопритежателя. Стоките – текстилни изделия, парфюми, обувки и чанти, са иззети с разписки.

Стоките - текстилни изделия, парфюми, обувки и чанти, са иззети с разписка. В хода на проверките в багажа на пътниците са намерени над 16 000 къса безакцизни цикари и 8 килограма тютюн. 

Конфискувани са 750 килограма месо, 140 килограма хранителни продукти и 70 килограма млечни продукти, забранени за внос. 

Полицията задържа и  турски камион с нелегални цигари при операцията срещу контрабандата, която се провежда на граничен пункт "Капитан Андреево". Заради акцията на пункта снощи се образуваха дълги колони от автобуси на влизане в България. Освен цигарите са открити големи количества контрабандни стоки. 

В хода на операцията са извършени проверки на 37 автобуса, 6 тежкотоварни автомобила с ремаркета и полуремаркета, 40 леки коли, както и на преминаващи пеша пътници. 

В хода проверките, в багажа на пътниците са намерени и 16 800 къса безакцизни цигари и 8 кг тютюн за наргиле, допълват от МВР, цитирани от БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Керелска обясни, че първоначално е подкрепила предложението на КАК за съкращаване на бройки от окръжни и апелативни съдилища, но впоследствие е размислила.

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

Срещу варненския кмет се води дело за участие в престъпен сговор за корупционни и длъжностни престъпления. Заедно с него са обвинени и още четири лица

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Един от обвиняемите е освободен без мярка, тъй като срещу него липсват доказателства. На друг беше наложена гаранция 20 хиляди лева.