27 Май, 2026

Адвокатът на Борисов: Европрокуратурата не се занимава с този казус

Адвокатът на Борисов: Европрокуратурата не се занимава с този казус
Менко Менков

Забъркването на името на Лаура Кьовеши ще има последствия, смята адвокатът

„Европейската прокуратура не се занимава с казуса с ареста на Борисов, Горанов и Арнаудова. Тя не е компетентна да го прави“, каза адвокатът на бившия премиер Бойко Борисов – Менко Менков пред бТВ.

По думите му българската прокуратура не е имала избор и е трябвало да освободи задържаните, тъй като в противен случай щяла да продължи „незаконните действия на МВР и да се превърне в престъпница“.

„Европейските делегирани прокурори нямат правомощия да извършват такива разследвания, това са спекулации", заяви той.

Според адвоката на Борисов Кирил Петков и Бойко Рашков събрали на среща
разследващите полицаи по случая.

„Петков сам е изявил желание да бъде разпитан като свидетел. Той не може да бъде свидетел, защото свидетел е този, който е възприел факти и обстоятелства, а той ги е възприел чрез „Гугъл“, каза Менков.

Той допълни, че ще подаде жалба към прокуратурата за действията на премиера и на МВР.

„Забъркването на името на Лаура Кьовеши ще има последствия“, смята адвокатът.

Сподели:
Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Разследващите се опитват да установят дали студентът, под въздействието на наркотици, е блъснал момичето през прозореца, както и каква е съпричастността му към падането на младежа, който и в момента се бори за живота си

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Правосъдният министър се интересува от позицията на европейския главен прокурор по казуса, за да бъде излъчена достойна кандидатура и безсъмнения за зависимости

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Борислав Сарафов е подал оставка като директор на Националната следствена служба след като тя му е искане не веднъж, и последно от новия министър на правосъдието

Коментари (0)