22 Февруари, 2026

Апелативният съд ще гледа делото за убийството на Евгения, която бе открита в куфар край Перник

Апелативният съд ще гледа делото за убийството на Евгения, която бе открита в куфар край Перник

Апелативният съд в София ще гледа на 8 октомври, вторник, делото за убийството на Евгения Владимирова. На 25 юни 2024 г. съдът отложи делото, а причината бе, че е назначена в предходното заседание медицинска експертиза, която все още не е готова.

През април 2024 се проведе първо заседание по делото, което вече е на втора инстанция, след като Софийският градски съд осъди на доживотен затвор съпругът на жената Орлин Владимиров и баща му Пламен, но присъдата бе обжалвана.

Съдът назначи експертиза, която да установи механизма на убийството и причините за смъртта на жената. Експертизата бе поискана от защитата на двамата подсъдими. За изготвянето ѝ ще се ползват всички данни по делото, резултатите от аутопсията на жертвата и ще установи дали твърдяното от Орлин Владимиров, че Евгения си е ударила главата в шкаф, е довело до смъртта ѝ.

След тази експертиза ще трябва да пледираме и да видим какво ще реши съдебният състав", предположи адвокат Иво Найденов, адвокат на близките на загиналата. Той добави, че ако има различие в експертното мнение, може да се наложи нова, арбитражна експертиза.

БГНЕС припомня, че тялото на Евгения бе открито в куфар край Перник след едномесечно издирване през 2021 г. Обвиняеми за убийството са съпругът ѝ и неговият баща, който според разследващите е помогнал в укриването на следите на престъплението. | БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Валентин Михов през сълзи: Един известен изрод от престъпния свят ме пребиваше редовно! Случайно умря!

Валентин Михов през сълзи: Един известен изрод от престъпния свят ме пребиваше редовно! Случайно умря!

"Много пъти ми посегна, колко белега имам, всичко ми е счупено. Всички знаеха кой е. Не се правя на герой. Поех всичко върху себе си. За пари ме тормозеше", заяви бившият шеф на БФС

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

За окончателното освобождаване на главния секретар на МВР е необходим указ на държавния глава

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Джуджетата ги е страх от светлината - ние трябва да изсветлим и трябва да решим всички тези казуси