17 Юни, 2026

Арестуваха брата на кмета на село Извор за търговия с гласове

Арестуваха брата на кмета на село Извор за търговия с гласове

В дома му са открити списъци с имена и парични суми

Арестуваха мъж от радомирското село Извор за търговия с гласове.  По информация на bTV това е братът на кмета на селото. Задържаният е предлагал пари срещу гласуване. В дома му са открити и иззети три списъка с имена както и парични суми. Мъжът е арестуван днес по обяд в къщата си.

По официална информация от полицията той е задържан за предлагане на пари срещу гласове.

По случая е образувано досъдебно производство.

Разпитан е и свидетел. Семейството на арестувания отрече той да се е занимавал с продажба на гласове.

“Това е невярна информация. Отведоха го в Радомир, за да го разпитат. Открити са имена за рождения ден на сестра ми. То има и дата. Цялата къща е преровена и не са открили нищо. От полицията казаха, че имали информация, че баща ми е продавал гласове”, заяви дъщерята на задържания.

Сподели:
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

В края на  май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Коментари (0)