11 Юни, 2026

Арестуваха директорката на Басейнова дирекция-Пловдив

Арестуваха директорката на Басейнова дирекция-Пловдив
Цветелина Кънева

Полицейски части с маски и оръжия са на входа пред Басейнова дирекция

Прокуратура и полиция влязоха в Басейнова дирекция-Пловдив. Има задържани. 

Сред тях е директорката Цветелина Кънева, която бе отведена с полциейски бус към място на задържане. 

Полицейски части с маски и оръжия са на входа пред Басейнова дирекция. Извършва се претърсване и изземване в сградата. 

Още през уикенда Районна прокуратура-Асеновград повдигна обвинение на управителя на "Лъки Инвест" АД и на отговорника на хвостохранилището на дружеството за това, че са допуснали замърсяване с цианиди на водите на река Юговска.  

84-годишният управител Любен Васев и 55-годишният Румен Караисенов са задържани с постановления на наблюдаващия прокурор за 72 часа. 

Предвиденото от закона наказание за престъплението, в което са обвинени, е затвор от 1 до 5 години и глоба от 5 000 до 30 000 лева, за това, че са допуснали замърсяването на реката, съобщи прокурорът Венелин Савов.

Сподели:
Ангел Георгиев от "Възраждане" се отказва от имунитета си

Ангел Георгиев от "Възраждане" се отказва от имунитета си

"Това е поредното политически мотивирано дело, което се използва за натиска спрямо мен и спрямо "Възраждане", твърди депутатът

Документацията за екстрадацията на Стоян Мавродиев е готова, на ход е Белград

Документацията за екстрадацията на Стоян Мавродиев е готова, на ход е Белград

Информацията е потвърдена от правосъдния министър Николай Найденов, който обясни, че документите са предадени на посолството на Сърбия у нас

И.ф. главен прокурор Стефанова поиска имунитета на депутат от 52-то Народно събрание

И.ф. главен прокурор Стефанова поиска имунитета на депутат от 52-то Народно събрание

А.Г. е предаден на съд в качеството му на обвиняем за нанасяне на телесна повреда на полицай по хулигански подбуди

Коментари (0)