Български граждани отново бяха арестувани в Гърция за телефонни измами. Те са получили големи суми в брой от жертвите.
Полицията в Катерини съобщава за арест на 42-годишна българка, която с телефонна измама взела от две възрастни жени 14 500 евро в брой и златни бижута. Тя е била арестувана в опит да напусне страната.
В измамата е използвана позната схема - грък се обажда на възрастна жена, че дъщеря ѝ е пострадала при катастрофа и са необходими пари, за да бъде оперирана спешно. Българката е изпратена да получи парите.
Двете измами са извършени в един ден в градовете Катерини и Верия, съобщава БНР.
По пръстови отпечатъци идентифицираха и арестуваха също българин, който през юни от същия район е измамил пенсионери с 37 500 евро.
Арестуваните се намират в предварителния арест в Катерини и са обвинени в участие в престъпна мрежа.
Още от Закон и ред
Елена Йончева със сигнал до Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с данни от PNR у нас
Евродепутатът отбелязва, че данните от PNR и международното сътрудничество в правоприлагането никога не трябва да се превръщат в инструменти за политическо наблюдение, събиране на разузнавателна информация срещу политически фигури или намеса в демократичните процеси
Демократична България: Липсата на реформи в правосъдието застрашава милиарди европейско финансиране за периода 2028 – 2034 г.
Настояваме за изпълнение на препоръките в Доклада за върховенство на закона и за разговор по същество за осъществяване на същински реформи, свързани с гарантиране на справедливостта и независимостта на правосъдието в България.
ВАС окончателно: МВР дължи обезщетение за незаконния арест на лидера на БОЕЦ
Върховният административен съд потвърди, че задържането на Георги Георгиев е било незаконосъобразно, а решението може да се превърне във важен прецедент при дела за полицейски произвол