14 Януари, 2026

Божков обжалва мярката "задържане под стража"

Божков обжалва мярката "задържане под стража"

Васил Божков, снимка: БГНЕС


Очаква се бизнесменът Васил Божков да обжалва наложената му най-тежка мярка за неотклонение "задържане под стража". След изненадващото си завръщане у нас, той бе задържан, а впоследствие съдът го остави за постоянно в ареста. След края на заседанието, защитата на бизнесмена увери, че ще обжалва решението на магистратите, съобщи Euronews Bulgaria. 

Божков се озова в ареста по обвинение за финансови престъпления, чрез които хазартният му бизнес е ощетил държавния бюджет с около 700 млн лева. Компании за залагания дори свързвали Божков със загиналия шеф на ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин, каза прокурорът в съдебната зала. Адвокатът на Божков реагира бурно като заяви, че обвинението прави внушения, които нямат общо с делото. 
Сподели:

Коментари (0)

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.

Бивш депутат на СДС осъди прокуратурата и Съда в Пловдив за 280 000 лева

Бивш депутат на СДС осъди прокуратурата и Съда в Пловдив за 280 000 лева

Иван Димов беше задържан в началото на февруари 2023 г. на път за Сливен в района на Раковски, тъй като в Австрия срещу него е започнало разследване за пране на 170 000 евро

Великобритания разследва Х за сексуализирани изображения на деца, създадени с ИИ

Великобритания разследва Х за сексуализирани изображения на деца, създадени с ИИ

Х трябва да предприеме мерки за контрол над „Grok“, заяви Стармър. На въпрос от днес дали платформата може да бъде забранена, британският министър на търговията Питър Кайл отговори „разбира се“, като посочи, че правомощията за това са в ръцете на „Офком“