18 Май, 2026

Бракониери нападнаха и биха двама горски

Бракониери нападнаха и биха двама горски

Двама служители на Югоизточното държавно предприятие - Сливен са в болнично заведение след нападение от заловени нарушители, съобщиха от ЮИДП.

Инцидентът е станал днес около обяд, когато екип от предприятието е забелязал каруца, натоварена с дървесина с неясен произход в местността Ормана край ямболското село Завой. Около десетгодишно момче е карало каруцата и е било спряно за проверка. На място са пристигнали роднини на детето, които проявили агресия към проверяващите и ги заплашили с нож. Детето е избягало.

Служителите са сигнализирали на телефон 112, но преди да пристигне полиция, група от още близки и роднини на заловените са ги нападнали.

След побоя двама от служителите са настанени в болница със средни телесни травми по главата и крайниците, а третият се е разминал с охлузвания и рани. По-късно служители на ПУ-Ямбол са установили самоличността на един от нападателите.

Предстои да се съставят актове за административно нарушение. Провеждат се допълнителни следствени действия от органите на МВР.

Сподели:

Коментари (0)

ГДБОП разби база за фалшиви хранителни добавки в София

ГДБОП разби база за фалшиви хранителни добавки в София

Това стана ясно по време на съвместен брифинг на директора на Дирекция "Киберпрестъпност" в ГДБОП Владимир Димитров, на наблюдаващия прокурор от Софийска районна прокуратура (СРП) Теодора Тодорова и на началника на "Икономическа полиция" при СДВР комисар Илчо Благоев

България ВКС даде ход на делото за прегазения в Лясковец 11-годишен Ангел

България ВКС даде ход на делото за прегазения в Лясковец 11-годишен Ангел

Обвиняемият Петър Димитров се яви лично в съда, придружен от адвоката си

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

В жалбата си тя съобщава, че е жертва на прокурорски произвол, че срещу нея се води "инквизиционно производство", без да може да се защити, защото формално не е обвиняема, че прокуратурата провежда институционална вендета срещу нея заради разкритията ѝ