20 Декември, 2025

Брутално престъпление срещу 17-годишно момиче от Цар Калоян, извършителят е задържан

Брутално престъпление срещу 17-годишно момиче от Цар Калоян, извършителят е задържан


Разградската полиция и прокуратура задържаха 25-годишен мъж от Цар Калоян, изнасилил и опитал да убие 17-годишната си братовчедка. Престъплението е извършено вчера, по изключително жесток начин, предаде кореспондентът на БГНЕС за региона.

Окръжният прокурор на Разград Тихомир Тодоров определи извършителят на деянието като психопат.

Извършителят е изнасилил жертвата си и след това брутално я е пребил, а после залял с бензин и запалил.

„Той не е проявил никакво снизхождение, след тези брутални актове по отношение личността на жертвата, оставил я е на практика да умре - измъчвана от пламъците”, каза Тодоров и уточни, че в момента се установява какво е било запалителното вещество, но най-вероятно става дума за бензин.

Момичето е настанено в болница в Русе, с 30% изгаряния по тялото, на командно дишане и в тежко състояние с опасност за живота.

Извършителят, който е с криминално минало и излежал вече присъда за изнасилването на майката на сегашната си жертва, се укрил, но след мащабна акция на полицията е установен в близост до разградското село Стражец и е арестуван. Наложено му е прокурорско задържане за срок от 72 часа.
Сподели:

Коментари (0)

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Адвокат Костадин Костадинов, който е на снимката, издейства гаранцията. Срещу Александър Евтимов са повдигнати две обвинения – за използване на нерегламентирани устройства и за разпространяване на порнографско съдържание

Проф. д-р Илин Савов, д.н.: Децата в дигитална среда – тиха, но реална заплаха за националната сигурност на България

Проф. д-р Илин Савов, д.н.: Децата в дигитална среда – тиха, но реална заплаха за националната сигурност на България

Ако искаме силна държава утре, трябва да защитим децата си днес – с експертиза, воля и действия, казва експертът

Сагата се заплита: СГС отмени избора на Весела Лечева  за шеф на БОК

Сагата се заплита: СГС отмени избора на Весела Лечева за шеф на БОК

Тази патова ситуация в централата се разиграва по-малко от два месеца преди старта на Зимните олимпийски игри в Милано/Кортина.