19 Март, 2026

Депутатите решават за доклада на главния прокурор

Депутатите решават за доклада на главния прокурор

На първото за седмицата пленарно заседание днес депутатите ще обсъждат предложението за доклад на главния прокурор, с който ръководителят на държавното обвинение да представи парламента информация за работата на Бюрото за защита на свидетелите.

Откакто Иван Гешев заема поста бюрото осъществява личната му охрана, а за период в година и половина бюджетът му беше увеличен значително. Освен това служебните министри на правосъдието и вътрешните работи то не е осъществявало защита на свидетели, каквато е основната му функция по закон.

В рамките на заседанието депутатите ще обсъдят и настояването на ГЕРБ-СДС за създаване на отделна временна комисия за изясняване на всички факти и обстоятелства около твърденията за прилагането на СРС-та по отношение на български граждани, участващи в предизборната кампания и изборния процес за 46-то Народно събрание.

Парламентът ще разгледа също и проект на решение за създаване на Временна комисия, която да провери действията и бездействията на компетентните български органи във връзка с наложените на 2 юни 2021 година санкции на български физически и юридически лица от Службата за контрол на чуждестранните активи (OFAC) на Министерството на финансите на Съединените американски щати на основание Глобалния закон „Магнитски“.

В пленарната зала депутатите ще обсъдят и проекта си за нов правилник за работа на 46-ото НС. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Кьовеши пред ЕП: Комисията по казуса с Теодора Георгиева установи неправомерно поведение по три направления

Кьовеши пред ЕП: Комисията по казуса с Теодора Георгиева установи неправомерно поведение по три направления

Тя отказа на ЕП подробности по случая с Георгиева - заради неприключени разследвания

Ралица Асенова с иск до Прокуратурата - разкрива шокиращи подробности за трагедията на Петрохан и Околчица

Ралица Асенова с иск до Прокуратурата - разкрива шокиращи подробности за трагедията на Петрохан и Околчица

Близки на жертвите настояват за повторна съдебно-медицинска експертиза, смятат, че ДАНС са компрометирали местопрестъплението

ВАС възобнови поръчката за боклука в столичните райони „Възраждане“, „Оборище“ и част от „Триадица“

ВАС възобнови поръчката за боклука в столичните райони „Възраждане“, „Оборище“ и част от „Триадица“

Според съда прекратяването на процедурата е било незаконосъобразно, тъй като липсват достатъчно мотиви, а и прогнозната стойност на поръчката не е била определена като пределна