23 Януари, 2026

Двама младежи загинаха при зверска катастрофа в Пловдив

Двама младежи загинаха при зверска катастрофа в Пловдив

Мястото на инцидента и изкорененото от удара с автомобила дърво

Жестока катастрофа е станала тази нощ в Пловдив, а други двама са тежко ранени.

Двама младежи загинаха на място, а спътниците им са в болница в тежко състояние, автомобилът, с който са пътували, е разцепен на две.

Инцидентът станал около 3.30 ч. на бул. "Руски", в близост до кръстовището с бул. "6-ти септември" в града под Тепетата. Към мястото са насочени екипи на спешна помощ, полицията и пожарната.

По първоначална информация джип "Рейндж Ровър", който идвал от Централна гара, навлязъл по велоалеята между двете ленти и се блъснал последователно в няколко огромни дървета. На място е констатирана смъртта на 21-годишния водач и пътничка до него, на 20 години. С опасност за живота в болница са откарани 22-годишни момче и момиче, пътували на задната седалка.

Междувременно спешна медицинска помощ се оказва и на сериозно пострадал служител на РДПБЗН-Пловдив, който при спасителната акция е ударен от клон на дърво.

По случая е образувано досъдебно производство, разследват се причините и обстоятелствата, довели до до тежкия инцидент. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Общински съветник в СОС  от "Възраждане" е задържан при акция на ГДБОП за лихварство

Общински съветник в СОС от "Възраждане" е задържан при акция на ГДБОП за лихварство

Към този момент полицията и прокуратурата не коментират официално

ВКС отвори вратата партньори, съжителствали без брак да придобиват имот по давност

ВКС отвори вратата партньори, съжителствали без брак да придобиват имот по давност

На 17 декември 2025 г. състав с председател и докладчик по делото Бонка Дечева и членове Ваня Атанасова и Атанас Кеманов "обърна“ практиката на Върховния касационен съд и прие, че мъж, който е бил в дългогодишно фактическо съжителство с жена, е придобил по давност апартамента ѝ, в който са живели

Бившият специален прокурор Джак Смит: Имам убедителни доказателства, че Тръмп е ръководил престъпна схема за отмяна на резултатите от президентските избори през 2020 г.

Бившият специален прокурор Джак Смит: Имам убедителни доказателства, че Тръмп е ръководил престъпна схема за отмяна на резултатите от президентските избори през 2020 г.

По думите му решението да бъдат повдигнати обвинения е било взето „без оглед на политическата принадлежност, дейността, убежденията или кандидатурата на президента Тръмп на изборите през 2024 г.“