16 Януари, 2026

ГДБОП разби група, разпространявала оръжия

ГДБОП разби група, разпространявала оръжия

Снимка: МВР


ГДБОП разби организирана престъпна група, занимавала се с разпространението на оръжия.

Спецоперацията е проведена през вчерашния ден на територията на София и областите Видин и Монтана, съобщават от МВР.

Действията са осъществени по образувано досъдебно производство и под надзора на Софийската градска прокуратура. В рамките на операцията са задържани трима участници в организирана престъпна група, занимавала се с държане и разпространение на огнестрелни оръжия. Извършени са планирани процесуално-следствени действия на 5 адреса.

Намерени са три бойни пистолета с общо 7 пълнителя и 4 пушки, от които една – самоделна, иззети са и общо 4676 патрона с различен калибър, 3 мобилни телефона и лаптоп.

На тримата задържани е повдигнато обвинение по чл. 337 от НК и с постановление на прокуратурата им е взета мярка за неотклонение "задържане под стража" за срок до 72 часа. Работата по документирането на случая продължава под надзора на Софийската градска прокуратура.
Сподели:

Коментари (0)

Повдигат обвинение на сина на Атанас Бобоков - Божидар, хванат с наркотици

Повдигат обвинение на сина на Атанас Бобоков - Божидар, хванат с наркотици

Това е вторият арест на младия мъж в рамките на месец и половина

Синът на бизнесмена Атанас Бобоков - Божидар, е задържан с пакет дрога, в неадекватно състояние

Синът на бизнесмена Атанас Бобоков - Божидар, е задържан с пакет дрога, в неадекватно състояние

Божидар Бобоков стана публично известен, когато на 1 декември беше арестуван за участие в безредиците в центъра на столицата.

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.