4 Февруари, 2026

Георги Кадиев: Видях показанията на Васил Божков, казва, че е давал пачки от по 500 евро за подкупи

Георги Кадиев: Видях показанията на Васил Божков, казва, че е давал пачки от по 500 евро за подкупи

Георги Кадиев

„Дадоха ми да прочета показанията на Васил Божков по досъдебното производство срещу Борисов, Горанов и Арнаудова. Ако това са всички показания, според мен нищо няма да излезе от цялата работа“, каза Георги Кадиев пред бТВ.

По думите му Божков е казал в показанията си, че е ходил в Министерството на финансите с пачки от по 500 евро и по 100 лева, които давал за подкупи.

„Дали това е така, аз не знам. Ако няма аудио или видео на даване на подкупи, ако няма свидетели – на мен това ми звучи недостатъчно за присъда. Дано да имат повече доказателства“, каза Кадиев.

Ролята на Георги Кадиев в историята с Васил Божков е, че на 29 октомври 2014 г. внася законопроект за изменение на Закона за хазарта, в който се поправя грешка от предходната година и се добавят лотариите за облагане.

„Този законопроект не минава. Божков твърди, че тогава отива при Борисов, след това се вижда с Менда Стоянова и се разбират за други текстове“, каза Кадиев.

„Аз нямам отношение към случващото се с Борисов и Горанов. Не знам дали е вярно“, каза още той.

„Прокуратурата играе за Борисов. Снощи гледах изявление на прокуратурата, в което прокурор Петрова цитира какви показания съм дал. Къде е процесуалната
тайна? Съдейки по законопроекта на Менда Стоянова – умишлено има двусмислие и позволяване на различно тълкуване на закона, от което Божков се е възползвал и 5 години никой не го е забелязал. Това е абсурдно“, каза още Кадиев.

По думите му най-много се страхуват хората, които са взимали пари от Васил Божков.

„Аз съм косвен свидетел. Аз съдя за действията по текстовете, които са внасяни. Ако има само косвени доказателства, като моите, това няма да има успех“,
каза Кадиев.

Сподели:

Коментари (0)

Криминалист за тройното убийство: Защо замесената НПО има споразумение с министерство и защо ДАНС се зае със случая?

Криминалист за тройното убийство: Защо замесената НПО има споразумение с министерство и защо ДАНС се зае със случая?

Мястото е стратегическо и е бил възможен всякакъв трафик – от строителни материали до оръжия и хора

Продължава разследването на тройното убийство при Петрохан, издирват се свързани лица

Продължава разследването на тройното убийство при Петрохан, издирват се свързани лица

Все още в неизвестност е соченият за собственик на сградата Ивайло Калушев

Скандалът със салоните за епилация: Клипове на деца са стигнали до порно сайтове, едното е 9-годишно

Скандалът със салоните за епилация: Клипове на деца са стигнали до порно сайтове, едното е 9-годишно

Днес са разпитани собствениците на двата салона, служители, доставчици на интернет и техници, които монтират камери за наблюдение