6 Декември, 2025

Иван Гешев: Израелският експерт не е участвал в разследването на взрива

Иван Гешев: Израелският експерт не е участвал в разследването на взрива

Иван Гешев

Главният прокурор изпрати становище до ВСС, в което посочва, че е не е извършил нарушение на служебните си задължения

Главният прокурор Иван Гешев изпрати становище до Висшия съдебен съвет (ВСС), в което посочва, че е не е извършил нарушение на служебните си задължения.

Той твърди, че не е давал никакви указания на разследващи, израелски експерт не е участвал в действия по разследването на взрива срещу колата му, не е и допускан изобщо на мястото на огледа.

Първоначални информации за специалиста Гешев получил от заместник-директора на Националното следствие Ясен Тодоров. По думите на главния прокурор израелският експерт пристигнал в България по покана на Федерацията на ционистите в София и отбелязване на 75 години от основаването на Израел.

В отговора си до ВСС Гешев прилага заповеди, от които става ясно, че в определени периоди от време е бил в отпуск.

Отговорът на Гешев е по повод искането шестима членове на ВСС за предсрочното му освобождаване.

За него той твърди още, че няма как да е нарушил функциите на главен прокурор, тъй като тогава те са били поети от негови заместници.

Сподели:

Коментари (0)

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Керелска обясни, че първоначално е подкрепила предложението на КАК за съкращаване на бройки от окръжни и апелативни съдилища, но впоследствие е размислила.